Hakkımızda /


Firma

2004 yılında plastik enjeksiyon ve kalıp imalatı yapmak amacıyla kuruldu. Ana sanayinin ihtiyacı olarak tespit ettiği zamanında üretim ve teslim kaliteli teknik hizmet aynı zamanda bunların yanı sıra ekonomik fiyat kriterlerini kendi çalışma temelleri olarak kabul etti. Bu sayade kısa zaman içinde Türkiye’nin çeşitli sektörleri medikal savunma, gıda , inşaat, elektrik, otomotiv, makine, mobilya sektörlerine kalıp tedarikçisi ve plastik üreticisi olmuştur. Yılda büyüklü küçüklü ortalama 150 civarında kalıp imalatı yapılmaktadır. Kalıp üretim teknojilerini çağımızın ve günümüzün teknojilerine göre sürekli yenileyerek ve geliştirerek modern alt yapıya sahip teknojiyle kalıp üretimi yapmaktadır. 450 m2 kapalı alanda ivedik organize –ostim Ankara faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Üretimi tamamlanmış kalıpların anında denemesinin yapılması hem de müşteri tarafından talep edilirse kendi bünyemizde plastik enjeksiyon üretimi ile hizmet vermekteyiz.

Çalışma yöntemi

Ana sanayi tarafından hazırlanmış CAD data tarafımıza geldikten sonra istenilen özelliklere göre teklif çalışması yapılarak müşteriye sunulur. Sipariş onayı aldıktan sonra konusunda uzmanlaşmış olan mühendislerimiz tarafından bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak kalıp tasarımı varimetrix CAD programında hazırlanır. Buna paralel olarak kalıp gelişim planı da hazırlanarak teklif ile beraber müşterinin bilgisine ve onayına sunulur. Ana sanayinin önerileri doğrultusunda son düzenlemeler yapılarak kalıp üretim süreci başlar. Kalıbın ilk deneme bakısı yapıldıktan sonra ölçü kontrolü yapılarak müşteri onayına sunulur.

İş tanımı ve özellikleri

1000 mm * 600 mm kalıp seti ölçüsü ve tek parça ağırlığı en fazla 800 kg bitmiş kalıp ağırlığı olarak 2,5 ton olmak üzere tüm plastik enjeksiyon kalıpları.
-soğuk yolluk, sıcak yolluk, valf gate li sıcak yolluk sistemleri
-Hidrolik maça mekanik açılı maça itici plakasından çalışanaçılı maça sistemleri
-Ön sertleştirilmiş plastik çelikleri veya tam sertleştirme yapılmış takım çelikleri kullanabilme
-yüzey kalitesi spı a1 parlaklığında parlatabilme, erozyon desenleri, asit desenleriİnsan kaynakları

• Toplam 12 kişi olmak üzere
• Yönetici 1
• Mühendis 1
• Teknisyen 7
• İşçi 2
• Diğer 1CAD Data tarasfer formatları

• IGES
• STEP
• PARASOLID